Jablká

Jablko je najrozšírenejšie ovocie na svete. Ročne sa dopestuje na celom svete približne 70 miliónov ton jabĺk. Prečo si však kupovať dovážané jablká, keď môžete mať jablká, ktoré dozreli v slovenských ovocných sadoch?

Predaj jabĺk z dvora vám prináša niekoľko podstatných výhod oproti jablkám z dovozu. Ak si prídete k nám kúpiť jablká, uvidíte aj jabloňový sad. Uvidíte miesto, kde bolo toto ovocie pestované. Iba takto sa možno ubezpečiť, že jablko bolo vypestované spôsobom, ktorý zaručí uchovanie všetkých dôležitých látok.

Jablko je považované za jedno z najzdravších ovocí. Hoci neobsahuje veľa vitamínu C, jablko je cenené najmä pre množstvo antioxidantov, ktoré obsahuje. Antioxidanty sú látky, ktoré pomáhajú telu eliminovať neželané látky pochádzajúce z chemických reakcií prebiehajúcich v tele. Antioxidanty pomáhajú odbúravať voľné radikály, ktoré sú zodpovedné za veľkú časť rakovinových ochorení. Konzumáciou zdravých jabĺk tak možno účinne znižovať riziko rakovinových ochorení. Jablko je navyše výborným zdrojom vlákniny, pomáha srdcovej činnosti či úprave hmotnosti.

Ak máte záujem o kvalitné a hlavne zdravé jablká vypestované na Slovensku, navštívte nás. Okrem chutných jabĺk vám ponúkneme aj sladké jahody formou samozberu.

Navštívte náš jabloňový sad

Jahody

Na celkovej rozlohe 6 hektárov pre vás pestujeme šťavnaté, sladké jahody známej odrody Elsanta. Chutné jahody budú pripravené na prvý zber. Predaj jahôd sa uskutoční formou samozberu – kupujúci si ich teda nazbiera priamo v našom ovocnom sade. Veríme, že rovnako ako pri jablkách, oceníte aj kvalitu našich jahôd.

V bežných supermarketoch sa jahody predávajú v rôznych podobách. Čerstvé alebo zavárané jahody pochádzajú z rôznych krajín. Pri jahodách zakúpených v bežných obchodoch si nikdy nemôžete byť úplne istí, čo to vlastne kupujete. Ich kvalita a vplyv na vaše zdravie sú vždy otázne.

Jahody vo výkladoch veľkých supermarketov musia byť ošetrené rôznymi chemikáliami, aby prežili cestu od pestovateľa k zákazníkovi. Mnohokrát sú takéto jahody aj umelo farbené. Ničoho takéhoto sa však nemusíte báť, ak zavítate k nám do nášho jahodového sadu.

Predaj jahôd samozberom vám prináša niekoľko podstatných výhod. V prvom rade získavate možnosť takmer dokonalej kontroly kupovaných jahôd. Vidíte, ako sú pestované, vidíte, ako sa o ne staráme. Jahody si môžete vyberať, keď sú ešte živé, keď príroda v nich ešte naplno pracuje.

Jahody nie sú iba vizuálne príťažlivým ovocím. Jahody majú nenahraditeľné miesto v zdravej výžive človeka. V každej jahode nájdete množstvo vitamínu C, ktorý sa postará napríklad aj o prevenciu voči rakovinovým ochoreniam. V jahodách nájdete aj významné množstvá draslíka a ďalších minerálov. Na svete existuje množstvo rôznych odrôd jahôd. My v našom sade vám ponúkame tú najlepšiu, najznámejšiu a najobľúbenejšiu –Elsanta.

Okrem chutných jahôd si u nás v Tekovskej Breznici môžete kúpiť aj kvalitné a hlavne zdravé jablká. Ponúkame dve odrody: Golden delicious a Pinova.

Navštívte náš jahodový sad

V tejto kategórii nie sú žiadne články. Avšak, ak sú tu zobrazené podkategórie, tie môžu články obsahovať.